סוגי פסנתרים

אין לנו אחריות על שימוש במידע במאמר זה. שימוש בשירותינו לעומת זאת מגיעה עם אחריות.

בהתאם לסוג הפסנתר שאתה רוצה, ישנם דגמים רבים ושונים שאתה יכול לבחור מהם. הדגמים הפופולריים ביותר כוללים את Upright, Stage, Console ו- Spinet. תצטרך להחליט איזה מהם מתאים לך ולתקציב שלך.

זקוף

לאורך ההיסטוריה, פסנתרים זקופים היו מועדפים לשימוש ביתי. הם קומפקטיים, סבירים ובעל מגע ייחודי. הם גם טובים להתאמן עליהם.

פסנתרים זקופים הם בדרך כלל זולים יותר מאשר כנפיים. הם גם תופסים פחות מקום ומשתמשים בפחות חלקים. בנוסף, הם זולים יותר לייצור.

ההיסטוריה של הפסנתר הזקוף מתחילה במאה ה-18. הוא הומצא על ידי סר ג'ון אייזק הוקינס, שהיה אנגלי. הוא רשם פטנט על פסנתר זקוף קטן בשנת 1801. לפסנתר הזקוף שלו היה נרתיק פורניר מהגוני עם ידיות נשיאה ממתכת.

פעולת הפסנתר הזקוף היא מערכת מכנית. זה כולל פטיש, לבד וקפיץ שמחזיר את הפטיש למצב המנוחה שלו. זה לא מגיב כמו פעולת הפסנתר הכנף. הוא גם משלב ידיות ומופעל על ידי לחיצה על מקשי הפסנתר.

פסנתרים זקופים מסווגים לפי גובה. הפסנתרים הזקופים הקצרים ביותר נקראים ספינטים. לפסנתרים אלה יש מיתרים קצרים ולוחות סאונד קטנים יותר. הם פחות חזקים ויש להם צליל גרוע יותר.

במהלך סוף המאה ה-19, פסנתרים זקופים גדולים יותר הפכו פופולריים. הגובה הגבוה יותר שלהם איפשר יותר מקום לעיצובים דקורטיביים.

כיום, פסנתרים זקופים עדיין פופולריים. למרות שהם אינם פופולריים כמו פסנתרי כנף, הם עדיין בשימוש על ידי מספר רב של אנשים. הם מושלמים לבתים שאין בהם מקום לפסנתר כנף.

גרנד

בהתאם לאורכו של הפסנתר, היצרנים מכנים אותו "גרנד תינוק" או "גרנד טרקלין" או "קונצרט גרנד". לכל פסנתרי הכנף 88 קלידים, לוחות סאונד אופקיים ומסגרות מתכת מאסיביות. הם אידיאליים למשחק מקצועי.

בייבי גרנד הוא בדרך כלל בין 5' ל-5'6 אינץ' מהמקלדת למארז. הם מספקים איכות צליל עשירה ומהדהדת לגודלם. הם גם זולים יותר מעמיתיהם הגדולים יותר. הם פופולריים בעולם דובר האנגלית,

הגודל הגדול ביותר של המשפחה הגדולה, הם בדרך כלל מעל 9 רגל (275 ס"מ). הם משמשים באולמות קונצרטים ותזמורות סימפוניות. הם מפיקים צליל מלא ועוצמתי המתאים ביותר למוזיקה קונצרטית.

פסנתרי כנף הם לעתים קרובות חזק יותר מאשר פסנתרים זקופים. הפטישים והמיתרים הארוכים יותר תורמים לכך. עם זאת, זה הופך את הפסנתר הכנף לרגיש יותר לצלילים קשים יותר.

פסנתרי כנף "קונצרטים" ו"פרלור" הם הגדלים הבאים מכוכבי תינוק. הם פופולריים בחירה למוזיקאים ופסנתרנים מקצועיים שרוצים צליל עשיר ומקצועי. הם מועדפים גם לשימוש במקומות בילוי זוהרים.

פסנתרים עשויים בדרך כלל ממתכת, ולכולם יש דוושת המשך, או דוושת אונה קורדה. לפסנתרים מסוימים יש אֶמצַע דוושה, שהיא דוושה מיוחדת שמתפקדת בצורה ספציפית.

בתחילת המאה ה-19 הפך הפסנתר לכלי בית פופולרי. עד סוף המאה, 70 אחוז ממשקי הבית האמריקאים והאירופיים היו בעלי פסנתר כנף.

סינט

במהלך אמצע שנות ה-30, פסנתרי סינט הפכו פופולריים בבתים אמריקאים. הם היו פחות יקרים מפסנתרים זקופים, והיו בחירה פופולרית עבור אנשים שיש להם מקום מוגבל לפסנתר.

פסנתרי ספינט הם בדרך כלל פחות יקרים מניצבים, אך יש להם מגוון מוגבל של הרמוניות וטון כללי חלש יותר. הם גם קשים יותר לתיקון. גם קשה לכוונן אותם.

פסנתרי ספיד פותחו במאה ה-16 באיטליה. הם תוכננו להתמודד עם פסנתרים זקופים גדולים. הם היו פופולריים גם באנגליה ובצרפת. במאות ה-17 וה-18 השתמשו בספינטים להחלפת צ'מבלו יקרים.

פסנתרי ספינט היו בדרך כלל בגובה 36 אינץ'. גם המפתחות שלהם היו קצרים יותר. הפער בין זוגות המיתרים היה עשרה מילימטרים. מכיוון שהמקשים היו קצרים יותר, למפתחות היה מינוף גרוע וטווח הרמוניה מוגבל.

לספינטים הייתה גם פעולה עקיפה, מה שאומר שהקלידים לא פגעו ישירות במיתר הפסנתר. במקום זאת, המפתחות יתחברו למנופים שהיו ממוקמים מתחת למפתחות. המנופים האלה היו מושכים את המפתח למעלה דרך מוט.

מכיוון שהפעולה של השדרה היא עקיפה, קשה לשחק. יש לו גם מהלך קלידים קצר יותר, כך שקשה יותר להגיע למקשים באותה כמות כוח שנדרש לפסנתר זקוף.

פסנתרי ספיד עדיין מיוצרים, אך אינם נמכרים באותה תדירות כפי שהיו בעבר. הם עדיין זמינים באתרי מכירות פומביות או דרך חנויות מקוונות אחרות.

קונסולה

בניגוד לפסנתר זקוף, לפסנתר קונסולה יש פעולה קומפקטית שיושבת על גבי הקלידים. זה הופך אותם למעט קטנים וקלים יותר מאשר פסנתרים זקופים. עם זאת, יש להם צליל טוב יותר והם נהדרים למתחילים.

פסנתרי קונסול זמינים במגוון סגנונות. יצרנים רבים מייצרים מכשירים אלה. לעתים קרובות, הם מיוצרים מתוך מחשבה על אלמנטים של עיצוב רהיטים.

פסנתרים אלה נהדרים גם למי שיש מקום מוגבל. דגמי קונסולות רבים קטנים יותר מניצבים, מה שעוזר להם להשתלב בחללים קטנים יותר. ניתן להכין אותם גם במגוון גימורים, כמו אגוז או דובדבן. הם גם זולים יותר מפסנתרים זקופים. ניתן למצוא אותם גם באינטרנט. הם יכולים לעלות בין 100 ל-500 דולר.

פסנתרי קונסולה הם בחירה מצוינת עבור כל מי שמתעניין במראה של פסנתר זקוף, ללא עלות. עם זאת, אין להם את אותה רמת איכות כמו שאר סוגי הפסנתרים. הם לא בנויים עם אותם חומרים או אומנות.

פסנתרי קונסולה הם בחירה טובה לפסנתרנים מתחילים או בינוניים שרוצים פסנתר קל לנגינה ולא יתפוס יותר מדי מקום. פסנתרים אלו הם גם בחירה טובה למי שמחפש פסנתר שישמש לחינוך מוזיקלי. הם גם בחירה טובה עבור אנשים שרק מחפשים פסנתר בשביל הכיף.

ג'וניור

בהתאם לקריטריונים שבהם אתה משתמש כדי למצוא את הטוב ביותר, ג'וניור/פסנתר זעיר יכול להיות כלי התחלה נהדר עבור מוזיקאי צעיר. הם קטנים מספיק כדי להתאים לחדר השינה או חדר המשחקים של הילד והם עמידים מספיק כדי לעמוד לאורך שנים של שימוש. הם גם לא יקרים וכלי מהנה לנגנים צעירים.

פסנתרים זוטרים הם לא בדיוק מפוארים, אבל יש להם סט טריקים משלהם. בנוסף למקשים משוקללים, פסנתרים זוטרים כוללים מספר תכונות שימושיות, כולל חשמל מתפקד במלואו ומקשים רגישים למהירות. הם מגיעים גם במגוון גדלים, כולל ה-JDP-1 Junior הזעיר בגובה 5 רגל.

ה-Gear4music DP-6 היה הפסנתר הטוב ביותר בתחרות החברה, וקיבל את הציונים הטובים ביותר במבחן. היה לו גם המחיר הטוב ביותר, 214.99 אירו, והיה הקומפקטי ביותר. ה-Gear4music DP-10 X, לעומת זאת, היה הפסנתר הכי פחות יקר בהרכב של החברה.

החברה גם זרקה עוד כמה פסנתרים בולטים. למעשה, לחברה היו 14 מוצרים שונים, שלכל אחד מהם הייתה תכונה בולטת. ה-DP-6 וה-DP-10 X השיגו שניהם את הציונים הטובים ביותר בקטגוריות שלהם, בעוד שה-JDP-1 Junior היה שנייה רחוקה.

בין שלל הפסנתרים האחרים של החברה, הטוב שבשאר הוא ימאהה YDP-S52B, שזכה בציונים הטובים ביותר במבחני ExpertTest. זה גם הפסנתר החשמלי המשתלם ביותר באמזון, במחיר של 799 דולר.

במה

בדרך כלל, פסנתרי במה מיועדים להופעות חיות, כגון ג'אז, פופ וסגנונות מוזיקה פופולריים אחרים. הכלים מעוצבים עם תכונות ופונקציות כדי להתאים לפסנתרים אקוסטיים, והם אידיאליים עבור מוזיקאים מופעים. כלי נגינה אלה גם לרוב זולים יותר מעמיתיהם הדיגיטליים, ומציעים דגימות פסנתר באיכות גבוהה.

פסנתרי במה הם בדרך כלל קלים וקלים להובלה. חלק מהפסנתרים כוללים דוושות ניתנות להסרה, המאפשרות לנגנים לשלוט ברמת ה-Sustainable בעת הנגינה. דגמים מסוימים כוללים גם מוטות משיכה, המאפשרים למשתמשים לבחור צלילי עוגב ביתר קלות. פונקציית מוט משיכה מועברת לרוב מעוגב ג'אז/רוק, ומקלה על בחירת צלילי עוגב.

בהתאם לדגם, חלק מפסנתרי הבמה כוללים רמקולים מובנים. ניתן להשתמש ברמקולים אלו באימון ביתי, חזרות להקה וסוגים אחרים של אירועים. דגמים אחרים כוללים רמקולים בעלי עוצמה נמוכה, המיועדים לשימוש ביתי. עם זאת, בחלק מהדגמים אין רמקולים, ולכן הם חייבים להיות מחוברים למערכת PA. לרוב נדרשת מערכת רמקולים לביצועים מקצועיים.

לפסנתרי במה יש בדרך כלל מקלדת בעלת 88 קלידים. ישנם כמה דגמים הכוללים מפתחות חצי-משקל, שהם קלים יותר. זה נותן פחות התנגדות ממפתחות עם משקל מלא, אבל מאפשר לשחקן לשחק מהר יותר.

רוב הפסנתרים כוללים דוושת המשך הניתנת להסרה, המאפשרת לנגן לשלוט ברמת השמירה בעת הנגינה. זה יכול לשמש גם כדי להוסיף צליל מתקתק של מטרונום. לדגמים מסוימים יש פוליפוניה גבוהה יותר, כלומר הם יכולים להשמיע יותר צלילים בו-זמנית. זה מועיל במיוחד עבור רצועות גיבוי והקלטות מרובות רצועות.

תוכן

On Key

תוכן קשור

למד כיצד לנגן בפסנתר

בין אם אתה לומד לנגן בפסנתר בפעם הראשונה או שאתה מחפש לרענן את כישוריך, יש כמה דברים שכדאי לזכור. ראשית, הימנע מלחץ וגרימת פציעות מאמץ

דילוג לתוכן